Programoversigt - Ny sæson

Samlet programoversigt for sæsonen 2022-2023 med forbehold for ændringer/tilføjelser!
Sæsonstart 5. september 2022


Forældre/Barn hold:       
Hold 8 Forældre/Barn Lørdag kl. 09.00-10.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal+boldhal Vi mangler trænere
Hold 9 efterår Forældre/Barn Lørdag kl. 10.00-11.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal+boldhal Vi mangler trænere
Hold 10 Forældre til børn på Forældre/Barn      
Puslinge        
Hold 13   Tirsdag kl. 17.00-18.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal Vi mangler træner
Hold 15   Onsdag kl. 17.00-18.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal+boldsal  
Åben Hal For alle Lørdag kl. 09.30-11.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1 Se hvilke lørdage på hjemmesiden
Børn/Unge        
Hold 20 Showdance Onsdag kl. 17.00-18.00 Strandskolen, drengesal Vi mangler trænere
Hold 21 Showdance Onsdag kl. 18.00-19.00 Strandskolen, drengesal Vi mangler trænere
Hold 30 efterår Turbomix Torsdag kl. 16.15-17.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
Hold 30a forår Turbomix Torsdag kl. 16.15-17.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
Hold 31  Micromix Tirsdag kl. 16.00-17.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
Hold 32 Minimix Tirsdag kl. 17.30-19.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
Hold 33 Juniormix Onsdag kl. 19.00-21.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
Hold 43 Unique, udtaget hold Mandag kl. 16.00-18.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
  Unique, træner også Onsdag kl. 16.00-18.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1 samt en lørdag om måneden
Hold 46 Showkids Mandag kl. 18.00-20.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
  Showkids, træner også Onsdag kl. 17.30-19.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
Hold 47 Showtime, udtaget hold Tirsdag kl. 18.30-21.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
  Showtime, træner også Torsdag kl. 17.30-19.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
  samt  lørdage i lige uger Lørdag kl. 11.00-13.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
Voksenmotion        
Hold 49 efterår Seniormix Torsdag kl. 19.30-21.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
Hold 49a forår Seniormix Torsdag kl. 19.30-21.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1  
Hold 51 4H Mandag kl. 09.00-09.55 Karlslunde Idrætscenter, Hal 2  
Hold 52 4H Mandag kl. 10.00-10.55 Karlslunde Idrætscenter, Hal 2  
Hold 53 Hjernegymnastik Torsdag kl. 17.00-18.30 Karlslunde Skole, gymnastiksal  
Hold 54  Pilates Mandag kl. 11.00-12.30  Karlslunde Idrætscenter, Spejlsal  
Hold 61 Bootcamp Plus Mandag kl. 17.30-18.45 Karlslunde Skole, boldsal  
Hold 62 Bootcamp Torsdag kl. 18.30-19.30 Strandskolen, drengesal  
Hold 63 Aerobic S/P Torsdag kl. 18.30-19.45 Karlslunde Skole, gymnastiksal  
Hold 64 Yoga Onsdag kl. 16.45-17.45 Karlslunde Idrætscenter, Spejlsal Vi mangler træner
Hold 65 Pilates Onsdag kl. 18.00-19.30 Karlslunde Idrætscenter, Spejlsal  
Hold 66 Toning og Dans Mandag kl. 18.00-19.00 Strandskolen, drengesal  
Hold 67 Herrer Tirsdag kl. 18.30-19.30 Strandskolen, drengesal  
Hold 68 FitnessDans Tirsdag kl. 17.30-18.30 Strandskolen, drengesal Vi mangler træner
Hold 69  Høvdingebold Styrke- og Pulstræning  Lørdag kl. 09.30-10.30  Strandskolen, drengesal   
Klippekort        
Hold 99 Bootcamp Lørdag kl. 08.00-09.00 Strandskolen, drengesal