Oversigt - Ny sæson

Da mange har efterspurgt om tiderne på de forskellige hold i den kommende sæson, ses her en oversigt.
Yderligere information om priser, trænere og beskrivelse af hold følger hurtigst muligt - vi tager dog forbehold for ændringer.

Forældre/Barn      
Hold 8   Lørdag kl. 09.00-10.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal+boldhal
Hold 9   Lørdag kl. 10.00-11.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal+boldhal
       
Puslinge      
Hold 13   Mandag kl. 17.00-18.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal+boldsal
Hold 14   Mandag kl. 18.00-19.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal+boldsal
Hold 15   Onsdag kl. 17.00-18.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal
Hold 16   Onsdag kl. 18.00-19.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal
       
Åben Hal For alle Lørdag kl. 09.30-11.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
       
Børn/Unge      
Hold 20 Showdance Onsdag kl. 17.00-18.00 Strandskolen, drengesal
Hold 21 Showdance Onsdag kl. 18.00-19.00 Strandskolen, drengesal
       
Hold 31 Micromix Onsdag kl. 16.00-17.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
Hold 32 Minimix Onsdag kl. 17.00-18.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
Hold 33 Juniormix Onsdag kl. 18.30-20.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
Hold 34 Juniormix, ekstra Fredag kl. 17.30-19.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
       
Hold 43 Anois, udtaget hold Mandag kl. 15.30-17.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
  Anois, træner også Fredag kl. 15.30-17.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
  Mere info om ekstra træning oplyses på holdet    
Hold 44 Nou, udtaget hold Mandag kl. 17.30-20.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
  Nou, træner også Torsdag kl. 16.00-19.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
  Nou, træner også Lørdag kl. 11.00-14.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
  Mere info om ekstra træning oplyses på holdet    
       
Hold 46 Showkids Tirsdag kl. 16.30-18.30 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
  Showkids, træner også Torsdag kl. 18.00-20.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
Hold 47 Showtime Tirsdag kl. 18.30-21.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
  Showtime, træner også Torsdag kl. 19.00-21.00 Karlslunde Idrætscenter, Hal 1
  Mere info om ekstra træning oplyses i det færdige program  
       
Voksenmotion      
Hold 51 4H Mandag kl. 09.00-09.55 Karlslunde Idrætscenter, Hal 2
Hold 52 4H Mandag kl. 10.00-10.55 Karlslunde Idrætscenter, Hal 2
Hold 53 Hjernegymnastik Torsdag kl. 17.00-18.30 Karlslunde Skole, gymnastiksal
Hold 61 Bootcamp Tirsdag kl. 18.00-19.00 Karlslunde Skole, gymnastiksal
Hold 62 Bootcamp Torsdag kl. 18.30-19.30 Strandskolen, drengesal
Hold 63 Aerobic S/P Torsdag kl. 18.30-19.45 Karlslunde Skole, gymnastiksal
Hold 64 Yoga Onsdag kl. 17.00-18.15 Karlslunde Idrætscenter, Spejlsal
Hold 65 Pilates Onsdag kl. 18.30-20.00 Karlslunde Idrætscenter, Spejlsal
Hold 66 Toning og Dans Mandag kl. 18.00-19.00 Strandskolen, drengesal
Hold 67 Herrer Tirsdag kl. 19.00-20.00 Strandskolen, drengesal
Hold 68 FitnessDans Onsdag kl. 19.00-20.00 Strandskolen, drengesal
       
Klippekort lørdag      
Hold 99 Bootcamp Lørdag kl. 08.00-09.00 Strandskolen, drengesal
Hold 99 Bootcamp Soft Lørdag kl. 09.00-10.00 Strandskolen, drengesal